Obtěžující aktualizace na Windows 10

Komerční a nesvobodný software

Příspěvek 08. črc 2016, 22:18

Obtěžující aktualizace na Windows 10

Z článku na zive.cz jsme se dozvěděli o tom, jakým způsobem Microsoft vnucuje svůj systém uživatelům starších verzí tohoto operačního systému. Myslím si, že Microsoft bude s vnucování Windows 10 pokračovat i nadále, jelikož svůj cíl (1 miliarda zařízení s Windows 10) stále nesplnil. Nejvíce nefér mi na nabízení Windows 10 přijde to, že vždy je cesta, jak upgradu uniknout, ale málokterý běžný uživatel si jí všimne a není v silách uživatelů ohlídat počítač před nechtěným upgradem.

windows10.jpeg
windows10.jpeg (71.12 KiB) Zobrazeno 1895 krát
Svobodný software && Svobodná mysl. ExoSpace.cz

Příspěvek 13. pro 2016, 23:01

Re: Obtěžující aktualizace na Windows 10

Neodpustím si taky komentář k aktualizacím na systému Windows 10. Zatímco totiž na Linuxu všechno běží tak, jak má, a vše je hotové během minuty či dvou, na Windowsu (zejména 10) je někdy nutné čekat až několik hodin (!), aby se aktualizace nainstalovaly. Jednou jsem měl ustavený večerní program složený prakticky výhradně z práce na počítači, nicméně jsem se k němu takřka vůbec nedostal, jelikož aktualizace systému Windows trvala 3 hodiny (a počítač se při tom několikrát sám restartoval). Pravda, systém Windows jsem předtím nenavštívil asi měsíc, ale to by nemělo hrát velkou roli... Tohle dokáže člověka naštvat, hlavně toho, jako jsem já - toho, který nemá skoro žádný volný čas, takže si musí věci plánovat třeba na týden dopředu. Taková díra v plánech je potom skoro nezalepitelná, musím danou záležitost opět až o nějaký spíš týden než den odložit. Proto z tohoto hlediska jasně doporučuji Linux, na němž vše běží rychle a spolehlivě!

Poslední velká aktualizace na Linuxu, pro srovnání, zabrala pouze asi tři minuty a nemusel jsem při ní nic dělat a na nic čekat. Proběhla sama bez nutnosti restartu.
Nepředvídatelná jasnost dělá komety tak zajímavé.

Zpět na Proprietární software