Příspěvek 22. srp 2020, 10:33

Proč se nás Rusové 52 let po okupaci bojí

Rusko 52 let po okupaci Československa.

Ze země, která byla s to uskutečnit masivní ofenzivu v rámci akce Dunaj, se vojensky stala zaostalá země, která spoléhá na techniku ze 60. a 70. let. Moderní projekty se nedostanou do realizační fáze, často z kuriózních důvodů, jako je rozkradení výrobní linky. Výdaje na obranu dosahují 20 % v porovnání s rokem 1988. Rusko jako průmyslový stát vyrábí ročně třetinu strojů v porovnání s Českem.

"Najezdil jsem po Rusku pět tisíc kilometrů a řekl bych, že bídu, ve které většina Rusů dodnes žije, si lidé u nás vůbec nedovedou představit. Není to jenom fráze z cestopisu, stačí vyjet padesát kilometrů za Moskvu a jste jako ve skanzenu. Dobrá zdravotní péče nebo třeba vysokoškolské vzdělání jsou tu věcmi velmi abstraktními, 20. století připomíná jen černobílá televize a ojetý žigul. 21. století tu nepřipomíná nic. Že je Česko v NATO, tady nikdo neví, a i kdyby věděl, nepochopí proč."

Přečtěte si komentář vojenského publicisty Jiřího Vojáčka. Nemusíte s ním nutně souhlasit, ale rozhodně stojí za přečtení.

Deník N:

putin.png
Sledujte , magazín se zaměřením na astronomii, kosmonautiku a svobodný software.