Příspěvek 24. čer 2017, 21:32

70 let létajících talířů

Svět si připomíná 70 let od pozorování zvláštních objektů pilotem Kennethem Arnoldem při jeho letu nad horou Mt. Rainier ve státě Wahington. Ačkoliv jeho popis byl střízlivý, chopila se ho média a učinila z něj senzaci. Fenomén létajících talířů byl na světě.

Samozřejmě již v dávné historii byly neznámé objekty na obloze pozorovány. Většinou se však jednalo o přírodní úkazy. S postupem zlepšujících se znalostí o našem světě a přírodě tak klesá počet nahlášených případů, jež nelze identifikovat jako přírodní úkaz, letadlo, družice, pokus o podvod a podobně. V době studené války za leckterými hlášení UFO stály experimentální utajované letouny. Mnohá hlášení zůstávají nevysvětlená kvůli nedostatečnému popisu neznalých pozorovatelů, kteří si neuvědomují, jaké důležité informace mají poskytnout. Tím jsou objektivní data (výška nad obzorem nikoliv v metrech, ale stupních, rychlost dána nikoliv metrech za sekundu, ale stupních za sekundu a podobně).

Devět zářivých talířů nad Mount Rainier. Fenomén UFO slaví sedmdesátiny (idnes.cz)

arnold.jpg


Neexistuje jediný spolehlivý a hodnověrný důkaz o tom, že za "létajícími talíři" jsou návštěvy mimozemšťanů.

Tedy až na jeden. Na podzim 1981 byl nad Švédskem zpozorován neobvyklý objekt, jehož posádka následně fyzicky kontaktovala Pozemšťany. Reportáž o tomto neobyčejném setkání najdete v následujícím videu.


Samozřejmě, je to jen vtip. The Visitors je písní o strachu sovětských disidentů z činitelů KGB zač. 80. let.
Sledujte ExoSpace.cz, magazín se zaměřením na astronomii, kosmonautiku a svobodný software.