Příspěvek 25. led 2020, 19:57

Waterloo (1974)

waterloo.jpegNázev vystihuje obsah. Divoká písnička o gorilí nestvůře King Kong ve stylu Beach Boys. "Listen to the rhytm of the King Kong song." K písničce není oficiální videoklip, přidáváme tedy studiovou verzi a live verzi (nahranou amatérskými prostředky) z vystoupení v Eskilstuně v roce 1975.
Méně známá písnička, která ve své době sehrála důležitou úlohu coby záloha číslo jedna pro pozdější hit Waterloo v rámci soutěže Eurovize. Španělský název (v překladu "Nashledanou zítra"), španělský žánr a smutný příběh dívky loučící se se svou láskou. Jako jediná z alba Waterloo byla vybrána na album písní skupiny ve španělštině - Gracias Por La Música, dnes vydávaném pod názvem ABBA Oro. "Time to forget, send me a letter, say you forgive, the sooner the better, Hasta Manana, baby, Hasta Manana, until then." K písničce není videoklip, přidáváme studiové nahrávky v angličtině a španělštině a opět záznam z vystoupení v Eskilstuně.


Opět jedna z "rozlučkových" písniček, v tomto případě velice nedoceněná, hlavně po hudební stránce. "Our love was a snowbird, it's flying away. You tell me it's over, what more can I say?" Stále bez oficiálního videa, tedy aspoň studiová nahrávka.


Lehký příběh z prostředí kokosového ostrova. Mladý kluk vyhlíží svou milou z kokosového stromu a v duchu ji žádá, aby k němu změnila své chování. "I need to show you I’ve got my feelings too, you shouldn’t treat me like you always do."


Touto písničkou skládají členové kapely hold pilotovaným výpravám na Měsíc v rámci programu Apollo. Bližší podrobnosti najdete na . "Look, they´re gonna go flying way up to the moon now, hey, what´s it good for anyway?"


Další vzpomínka na dětství, opět otextovaná (a tentokrát i nazpívaná) Bennym Anderssonem (ve stylu Beach Boys). Příběh party kluků, ke kterým se chtěla připojit holčička Suzy. Ta se však se zlou potázala. "Look for a friend of your own, Suzy-hang-around, better come back when you're grown, Suzy-hang-around."


Písnička profláknutá hlavně díky muzikálu Mamma Mia!. Kontrast dvou světů - poblázněné, zamilované holky a jejího kluka, který má na věc poněkud vlažnější pohled. "I don't wanna hurt you, baby, I don't wanna see you cry, so stay on the ground, girl, you better not get too high." Hlavně po textové stránce se však do oddílového prostředí hodí poněkud méně.Sledujte