Příspěvek 25. led 2020, 20:14

The Album (1977)

the album.jpgEagle (Orel) - název přistávacího modulu Apolla 11, ale rovněž písnička, která nás tak trochu symbolizuje. Vždyť i my, lidé, alespoň v myšlenkách stoupáme výše a výše a dotýkáme se hvězd, abychom poznali nepoznané a zažili to, co nikdo předtím. Právě díky této nenasytné zvídavosti a touze dostat se dál a výš se prolamují hranice nemožného.
Text písně byl inspirován novelou Richarda Bacha Jonathan Livingston Racek - v písničce byl racek zaměněn za orla. Eagle je písnička o touze po svobodě, vlastní každému živému tvoru. "Flying high high, I'm a bird in the sky, I'm an eagle that rides on the breeze." Stylově je v této písničce jasně cítit vliv kalifornského country-rocku.Přidáváme tři videa: Oficiální videoklip (s použitím zkrácené verze), část z filmu ABBA The Movie a nakonec zvukový záznam z živého vystoupení Wembley.
Zpověď stydlivé dívky, která našla životní oporu. "I was an impossible case, no-one ever could reach me. But I think I can see in your face there's a lot you can teach me."Přikládáme oficiální videoklip. Záznam z živého vystoupení je připojen k písničce Eagle.
Téměř neznámá písnička o smyslu života a o tom, co přináší, plná naděje a elánu do života. "How I treasure every minute, being part of it, being in it, with the urge to move on." K písničce není videoklip a nebyla ani nikdy hrána naživo. V roce 1980 však byla vytvořena její španělská verze pro album Gracias Por La Musica.

Sledujte