Příspěvek 13. črc 2018, 23:47

Hvězdný vodopád

Sečská přehrada je nejen místo pro plavání a rybolov, ale také okouzlující ráj Železných hor. Přirozeně je tu tedy spoustu skalnatých masivů, většina z nich je ukryta v hustých lesích. Ale na úpatí nejvyšší z nich, jen kousek od zříceniny Oheb, pozůstatků z hradu ze 14. století (zahrnutý v dědictví UNESCO), se můžete rozhlédnou do opravdu širokého kraje a daleko za horizont. Pod vámi leží malý, ale velmi populární Sečský ostrůvek, který je národní přírodní rezervací. Kolikrát jsem tady byl, už ani nezvzpomínám. Mnohorkát s mými příbuznými, občas s přáteli, dost často jen sám, abych cítil ten mír a klid spolu s jemným vánkem v uších. Ale i když to zní naprosto neuvěřitelně, toto bylo úplně poprvé, kdy jsem sem dorazil v noci, abych si užil noční oblohu. Důvod je jednoduchý: Ty skály jsou vskutku zrádné a neznalému tu mohou přinést smrtelné nebezpečí. Když jsem tedy si konečně stoupl na skálu a uzřel Mléčnou dráhu nad sebou, bylo to jako splněný sen. Mléčná dráha vypadala doslova jako mlhavý hvězdný vodopád, který dopadá do jezera někde za lesním obzorem.

Webová stránka: astronom.cz
Facebooková stránka: Petr Horálek Photography

vodopad.jpg