Příspěvek 25. led 2020, 20:14

The Album (1977)

the album.jpg


Eagle
Eagle (Orel) - název přistávacího modulu Apolla 11, ale rovněž písnička, která nás tak trochu symbolizuje. Vždyť i my, lidé, alespoň v myšlenkách stoupáme výše a výše a dotýkáme se hvězd, abychom poznali nepoznané a zažili to, co nikdo předtím. Právě díky této nenasytné zvídavosti a touze dostat se dál a výš se prolamují hranice nemožného.
Text písně byl inspirován novelou Richarda Bacha Jonathan Livingston Racek - v písničce byl racek zaměněn za orla. Eagle je písnička o touze po svobodě, vlastní každému živému tvoru. "Flying high high, I'm a bird in the sky, I'm an eagle that rides on the breeze." Stylově je v této písničce jasně cítit vliv kalifornského country-rocku.

Text + překlad

Přidáváme tři videa: Oficiální videoklip (s použitím zkrácené verze), záznam vystoupení v německém pořadu (playback), doplněný o záběry z filmu Abba The Movie a videoklipu. Nakonec zvukový záznam z živého vystoupení Wembley.The Name Of The Game
Zpověď stydlivé dívky, která našla životní oporu. "I was an impossible case, no-one ever could reach me. But I think I can see in your face there's a lot you can teach me."

Text + překlad

Přikládáme oficiální videoklip. Záznam z živého vystoupení je připojen k písničce Eagle.

Sledujte ExoSpace.cz