27. říj 2020, 03:09 od OndrejDvorak
Přemýšlím, čím to svoje vyprávění vylepšit, a moc mě toho nenapadá. Hypoteticky, jestliže by černá díra byla skutečně sférickou absencí prostoru, sférickou hranicí prostoru a jeji vnitřek by nebyl definován množstvím toho, co v černé díře je, ale toho, co v ní není. V podstatě by její hmotnost byla záporná ale gravitaci by zajímala jen absolutní hodnota. Gravitaci by nezajímalo, gravitace by nerozlišovala kolik hmoty v černé díře je, zajímalo by jí, kolik prostoru v černé díře chybí, a navenek by se obojí projevovalo stejně. Absence prostoru=přítomnost hmoty, to ostatně dává smysl i intuitivně, kde není nic, je něco. A kde je nic, tam je nic a něco tam není, a podle toho kolik by se tam toho něčeho vešlo, podle toho je to nic velké a působí to stejně, jako kdyby tam něco bylo. Mohutnost černé díry je dána potenciálem energie, který by obsahovat mohla, kdyby nebyla a na její místo by nastoupila ona energie. Tohle píši již trochu naschvál nesrozumitelně, i když jestli se vám nepřetrhla nit, měli byste být stále pohodlně na kolejích logiky. Takže hmotnost černé díry se rovná potenciální energii prostoru, který v černé díře chybí čímž ji tvoří. O hmotnosti hovořit nelze, jelikož černá díra není hmotný jev, ale prostorový. Hmota při jejím vzniku zaniká a přeměňuje se na prostorovou výduť. V této výduti prostor není, není v ní vůbec nic. Anebo v ní něco je, ale není možno to zjistit, protože pro nás, coby prostorové objekty, je obsah černé díry nepřístupný, jelikož v ní chybí předpoklad pro vstup, tedy prostor sám. Navenek se může jevit stejně jako hladká tvrdá neprostupná zeď. Byť, dle dřívějších úvah, při pokusu o dotyk se stává kluzkou sebemenší tlak na ni způsobuje pohyb vpřed, který se projevuje pohybem do strany, možná do všech stran. Možná, že černou díru můžete skutečně obtéct a objevit se na druhé straně, aniž byste zaznamenali nějakou změnu.
Tímto se z volné úvahy stala ještě volnější, a abych něčím zakončil, jestliže černá díra je prostorovým fenoménem (záměrně nepíši jevem), vesmír může mít na svých vnějších hranicích podobnou oblast, která však není lokální výdutí, ale skutečnou hranicí prostoru, jenž má všechny charakteristiky horizontu událostí. Vesmír může mít své vnitřní horizonty událostí v podobě černých děr, coby (děr v ementálu), a může mít také svůj vnější horizont událostí, který jej obklopuje, a do nějž vesmír putuje, čímž se rozpíná. Vnější horizont událostí vesmíru může být "vysvětlením" skryté energie, jakousi všudypřítomnou obrysovou gravitací, oním "okrajem světa" přes který vše přepadá. Anebo ne, a rozpínání je jen určité vyvažování, vyrovnávání "tlaku" ve vesmírné prostorové nádobě, druh brownova
pohybu, rovnoměrného zaplňování "předpřipraveného" prostoru hmotou.
PS: Než se mi uzavře možnost editace, na něco jsem si vzpomněl.
Jde o rotaci černé díry, dle mého názoru/hypotézy, černá díra nerotuje, a rotuje pouze druh povrchového "oceánu" kvarkové polévky, která obepíná horizont událostí, tj. reálnou hranici prostoru. Tento oceán může být různě hluboký dle toho kolik černá díra zrovna "konzumuje" hmoty a na dně tohoto rotujícího oceánu transformuje na prostor, který zvětšuje povrchovou plochu horizontu. Tento oceán rotuje a vytváří na pólech černé díry, při ose rotace únikové špičky, tornáda, které tvoří známé výtrysky černé díry.
A druhá poznámka patří bílým dírám, které v mé hypotéze nemají žádné místo a jsou sice hypotetické, ale nedávající smysl.